Przez cały tydzień Srebrny Glob wędrował nisko nad widnokręgiem, choć każdej kolejnej nocy jego blask był coraz większy. Na początku następnego tygodnia zanurzy się on na chwilę w cieniu Ziemi, co z naszej perspektywy zobaczyć będzie można, jako zaćmienie częściowe, o fazie 25%.
Dnia 4 sierpnia do Astrobazy Kruszwica przybyli miłośnicy astronomii z Kruszwicy, Inowrocławia oraz okolicznych miejscowości. Dwa dni wcześniej obserwatorium gościło grupę z Włoch. Dziadkowie, dzieci i ich rodzice z zapartym tchem obserwowali naturalnego satelitę Ziemi oraz planetę Saturn. Wytrawny obserwator mógł też dostrzec księżyc Saturna Tytana. W obserwacjach uczestniczyli także absolwenci Gimnazjum nr 1 oraz miłośnicy astronomii P. Zbigniew Rakoczy i Janusz Piwecki, którzy dzielili się swoją wiedzą. W trakcie pobytu w obserwatorium P. Ilona Dybicz oprowadziła wszystkich po obiekcie i udzieliła informacji na temat pracy i działalności Astrobazy. Wszyscy mogli wejść pod kopułę i zobaczyć największy teleskop w Kruszwicy Meade LX 200.
Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na obserwacje i poznawali tajniki Kosmosu razem z nami mówi Ilona Dybicz koordynator Kruszwickiej Astrobazy.
Koordynatorzy Astrobazy Kruszwica: Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska